O nás

Vážení sousedé,

již za pár týdnů budeme všichni rozhodovat o tom, kdo bude další čtyři roky spravovat naši městskou část Brno-Žabovřesky.

Pokud jste s děním v ní spokojeni, jistě již máte představu, kdo Vaši důvěru získá. Pokud ne, jsme zde, abychom Vám naším hnutím Pro Žabiny nabídli možnou alternativu.

Myslíme si, že ti, kteří na základě Vámi uděleného mandátu a hlasování zastupitelstva zodpovídají za rozvoj naší obce, jsou svým povinnostem leccos dlužni. Možná i proto, že jako reprezentanti tradičních politických stran nezřídka vědomě upřednostňovali partajní zájmy a zákulisní dohody. Starat se zodpovědně o rozvoj své obce však vyžaduje víc, než loyalitu k partajním centrálám a schopnost uzavírat zákulisní dohody.

Zastupitel by měl mít znalosti, zkušenosti i odvahu řešit problémy, byť zvolené nástroje mnohdy nemusí být líbivé a nekonfliktní. I v osobním životě někdy musíme činit bolestné kroky, jejichž správnost se nezřídka potvrdí až s odstupem let.

V „Žabinách“ většina z nás strávila podstatnou část svého života. Někteří z nás již mají zkušenosti s prací zastupitele, jiní na příležitost ukázat, co dovedou, teprve čekají. Jedno ale máme společné: pocit sounáležitosti se svojí obcí a odhodlání nebýt jen kritickým pozorovatelem, nezřídka nechápavě sledujícím počínání zvolených zástupců. Co si myslíme můžete sledovat na našem webu www.prozabiny.cz.

Žabovřesky by neměly být dědičným lénem stále stejných jmen a stran, vnímajících je jako zdroj obživy a vlivu. Měly by být především domovem spokojených obyvatel, jejichž zvolení zástupci budou preferovat zájem obce před zájmem svým či stranickým.

Zní Vám to to jako nereálná pohádka? Ne. Může to tak být. Řada obcí, spravovaných nezávislými je toho důkazem. Pojďme se o to společně pokusit.

Vít Cvrček

cvrcek@zabovresky.cz