Podporujeme

LOKOMOCE Z.S.

Více než osmdesát procent dnešních dětí má vadné držení těla, většina má problém s koordinací, přestávají se přirozeně hýbat. To má za následek zhoršující se zdravotní stav mladé generace. Rozhodli jsme se s tím něco udělat. Tak vznikl projekt ,,LOKOMOCE “ – pohyb jako prevence.

Začali jsme před čtyřmi roky a díky naší vytrvalosti a houževnatosti je za námi vidět obrovský kus práce. Jsme tým medicínsky vzdělaných odborníků – neurolog a fyzioterapeuté. Všichni aktivně sportujeme, abychom našim klientům byli příkladem. Vzděláváme je v pohybu, trénujeme malé basketbalisty a cvičíme s dětmi od nejmenšího věku. Někteří z nás prošli i vrcholovým sportem.

Vnímáme pohyb jako základ života a zdraví, snažíme se obnovit prevenci v našem zdravotnickém systému. Učíme děti i dospělé přirozenému a hlavně zdravému pohybu, seznamujeme je s jejich tělem hravou a zábavnou formou. U dětí podporujeme jejich přirozený psychomotorický vývoj.

Součástí projektu je pravidelné každodenní cvičení dětí mateřských škol. Aktuálně je zapojeno 7 MŠ v Brně. Získali jsme i podporu Magistrátu města Brna a Jihomoravského kraje.

MUDr Jaroslava Chlupová
www.lokomoce.cz