Jak to vidíme po roce

Je to zhruba rok, co byly vyhlášeny (a následně měsíc přepočítávány) výsledky voleb do naší městské části.

Všichni ve svých propagačních materiálech (v případě movitějších stran a uskupení i na billboardech, v různých médiích apod.) uváděli, jak se najednou vše změní a budeme mít hned krásné bydlení, bezproblémové parkování, všude zeleň, vstřícnou radnici, jejíž zástupci dokážou naslouchat lidem, spokojené seniory a děti, těšící se do opravených škol a na nová dětská hřiště, čisté chodníky a další výdobytky.

Před tím rokem jsme si i my, Hnutí PRO ŽABINY, říkali, že uděláme, co budeme moci, a k podobným cílům přispějeme. Vytyčili jsme programové body, popsali své priority a věřili, že není možné, aby byly ve své podstatě výrazně odlišné od ostatních subjektů a jejich reálné politiky.

Rok se nyní v opozičních lavicích rozkoukáváme a zjišťujeme, že naše vize o společné snaze všech politických stran byly utopií a vše jede dle dříve zaběhnutých kolejí. 

Rádi bychom tedy nejen těm 9 % voličů, kteří nám dali hlas, sdělili, že to nebyl hlas vyhozený, ale že jsme do žabovřeské politiky přinesli nový (= slušnější) prvek. I nadále budeme dělat vše pro to, aby za pár let nebyly Žabovřesky známé mj. jako obec, kde je možné i nemožné vše, kde se nebudou rekrutovat politici, kteří později končí v policejních celách za své „vstřícné jednání“ k problematickým projektům. Tedy obec s radnicí, sloužící primárně realizaci soukromých zájmů. Naším cílem naopak je radnice, jfungující v zájmu správy věcí veřejných. Radnice, hájící zájmy a potřeby obce, nejen jejích „nejšikovnějších“ obyvatel. 

(Poznámka: pověst Žabovřesk je v posledních letech skutečně taková, že býváme přiřazováni k městským částem, o kterých se dočítáme v souvislosti s úplatky, nekalými zakázkami, neprůhledným hospodařením s byty…)

V nejbližších třech letech (do dalších komunálních voleb) Vás, obyvatele Žabovřesek, budeme seznamovat s děním na radnici (v rámci našich opozičních možností – vysvětlím někdy příště). Budeme zaznamenávat, co se děje a jak vidíme ze svého pohledu práci radnice:, co je k potlesku a co naopak k zamyšlení.  Byli bychom rádi, kdyby kritických článků bylo co nejméně, ale obávám se, že to bude ještě „běh na dlouhou trať“.

Pokud se neobjeví nějaká „horká“ aktualita, budou naše články vycházet z našich volebních hesel, která jste mohli (a stále můžete vidět☺) na plakátech u Rubínu. Pro připomenutí, můžete si je oživit zde. Pokusíme se body svého programu rozklíčovat podle aktuálnosti problému –- takže ne „od vrchu dolů“, ale jak nám přicházejí jednotlivé body k řešení. Případně upřednostníme žhavé aktuality tak, jak se nám donesly. Vždy Vás také seznámíme s tím, jaký postoj k danému tématu zaujali politici ostatních politických stran. Hlavní důraz ale budeme klást na výsledek! Někdy se totiž i sebevětší snaha může minout účinkem (což jsme za ten rok zjistili), a pak tedy popíšeme situaci tak, jak ji vnímáme.

Nebudeme psát jen o aktuálním dění, ale také o tom, co jsme pro ně udělali my, ať již ve smyslu pozitivním, či negativním (jsme schopni si přiznat i přešlapy či nezdary, kterým jsme mohli předejít). Je pak jen na Vás, zdali nám sdělíte, že to děláme špatně, že jsme se dopustili chyb, nebo naopak oceníte naši snahu něco změnit či udělat.

Závěrem – komentáře se na tomto webu nebudou objevovat pravidelně, ale budou se přizpůsobovat aktualitám. Bylo by sice ideální, kdyby se naše příspěvky  vztahovaly pouze k našemu programu, ale nikdo z nás nežije v ideálním světě. Po své krátké zkušenosti v roli zastupitele se obávám, že o nás uslyšíte častěji, než bychom sami chtěli. Články s kritickým podtextem proto bohužel zatím nebudou ojedinělé (viz hned první aktuální článek).

Uvítáme Vaše názory, připomínky, komentáře, budeme s nimi pracovat a aktivní účast každého z Vás (ať již vstupem do žabovřeské komunální politiky či jakoukoli formou spolupráce) bude pro nás znamenat, že děláme to, co jsme proklamovali svým vstupem do politiky.

Za HNUTÍ PRO ŽABINY

Mgr. Vladimír Paneš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.

Please type the characters of this captcha image in the input box

Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.