Rezidentní parkování

Již několik týdnů rezonuje celým Brnem jedno velké téma a sice spuštění tzv. rezidentního parkování v městské části Brno-střed, které bude mít jistě dopad na všechny přilehlé městské části, tedy i na Žabovřesky. Musím se přiznat, že doposud jsem nezaznamenal žádnou aktivitu ze strany Radnice směrem k nám občanům (mimo jedné prezentace od Brněnských komunikací), kde by nám objasnila svůj postoj k rezidentnímu parkování, případně nám občanům předložila vlastní plán rezidentního parkování k diskusi. A to nemluvím o tom, že spousta z nás má obavy, že se Žabovřesky od 1. září 2018 stanou odstavným parkovištěm. Nikdo nás neinformoval, jak tuto případnou situaci naši radní hodlají řešit.

V čele naší radnice a koalice (ČSSD, KDU-ČSL, ODS, SZ) stojí ČSSD zastoupená jmenovitě Ing. Pavlem Týralíkem, který má zastupovat zájmy městské části na magistrátu. Na konec se musím dozvědět až z médií, že brněnská ČSSD v rámci předvolební kampaně v srpnu ostře protestuje proti spuštění rezidentního parkování, protože to je dle ČSSD špatně připravená akce po technické stránce, kdy chybí kamerový systém a celé je to nepromyšlené, zvláště zákaz vjezdu do historického centra. Straničtí kolegové z města tedy bijí na poplach – a u nás v Žabovřeskách opět nic. Žádný náznak řešení, žádná diskuse, nikdo nic neví, všichni s obavami čekají, co bude po 1. září. Tak takhle si to nepředstavuji a upřímně heslo „sliby plníme, víme jak dál“ mě skutečně v tomto kontextu nepřesvědčilo!!!

V prvé řadě bych si představoval, že nové vedení Radnice vzešlé z říjnových voleb nechá zpracovat studii dopadu rezidentního parkování na naši městskou část a připraví v co nejkratším čase návrh řešení rezidentního parkování v Žabovřeskách. Oba dva tyto dokumenty bude aktivně komunikovat s občany naší městské části, nikoliv, že zveřejní návrh na úřední desce nebo vyvěsí prezentace, ale proběhne několikatero setkání s občany a odborníky na danou problematiku, kde se zapracují připomínky a teprve po celospolečenském „Žabovřeském“ konsensu se dotčené studie schválí a bude se dál podle nich připravovat rezidentní parkování. A to nehovořím o mnohem širších souvislostech celého problému, které například dopadají na dopravu, jako celek.

Marek Sklenář, sympatizant politického hnutí „Pro Žabiny“

3 komentáře na “Rezidentní parkování”

  1. Dobrý den, jsem trvalým obyvatelem Žabin a byl bych za rezidenční parkování šťastný. Co se momentálně děje v okolí ulice Korejská a Voroněžská je neskutečné. Za patnáct let trvalého pobytu nepamatuji takovou situaci s parkováním. Čím dříve se rozhoupete tím lépe.

  2. Od podzimu letošního roku má být zavedeno rezidenční parkování v Sirotkově ulici. Je to pravda?
    Když ano, proč to má být pouze ulice Sirotkova a ne zároveň i jiné ulice.
    Např. pro ulici Tolstého by to znamenalo katastrofu. Parkování zde je již dnes problematické, rezidenti mají s parkováním velké problémy, parkují zde jednak zajíždějící řidiči, jednak řidiči z okolí, jednak nerezidenti, kteří zde mají firmy….
    V případě, že bude rezidentní parkování pouze v ulici Sirotkové, bude situace v ulici Tolstého neúnosná.

    1. Rezidentní parkování bude řešeno plošně na území celé městské části, tedy ne jen na vybraných ulicích. Nicméně regulace dle názoru vedení MČ stačí jen v nočních hodinách – tedy během dne se situace bydlících nijak nezlepší…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Zadejte, prosím, znaky z obrázku do textového pole a pak odešlete komentář.