Z mé ulice, ale vlastně skoro všude… může se to stát i Vám (bohužel)

Je to asi 3 roky, co jsem přátelsky požádal radního naší městské části, který je i zároveň členem dopravní komise v Žabovřeskách, o pomoc (případně o radu na koho se obrátit) s parkováním na ulicích Navrátilova a Vrázova.

Domluvil jsem s panem radním schůzku, abych mu ukázal problémová místa s parkováním ve zmíněných lokalitách.

Poprvé to nevyšlo, podruhé také ne, potřetí mi bylo sděleno, že jej parkování a problémy Žabiňáků tam bydlících nezajímají a půjde raději na pivo (ano, přesně takto!). Nejde ani tak o to, že jsem si na tuto schůzku vždy vyhradil cca hodinu času, ale o způsob, kterak bylo s mojí žádostí naloženo.

Po tomto neúspěchu jsem se otřepal a zkusil to znovu, tentokrát přímo se spolustraníkem zmíněného radního, se samotným starostou.

Ten se se mnou do problémové lokality vydal, shlédl situaci a sdělil, že se poptá, co by s tím šlo dělat.

Situace nebyla nijak naléhavá, stále se tam mohlo (s přivřením oka městského strážníka) stát…

Jednoho dne jsme u nás na ulici ale našli za oknem ale “lístečky”, které, jak jsem se později dopátral, musela městká policie rozdat, protože si popeláři stěžovali na zhoršenou obsluhu komunikace = strážníci tedy museli konat.

V té době jsem již byl čerstvě zastupitel a hned jsem se pídil po tom, kde skončila moje prvotní žádost komunikována se starostou, kterou uvádím na začátku tohoto článku.

Pověřený zaměstnanec naší radnice mi sdělil, že tento problém se nikdy neřešil, nikdo nikoho nezaúkoloval, nic se nedělo…

Z uvedeného jsem byl dost rozčarovaný a jsem zklamaný postupem kompetentních osob, které daly v současném složení jasně najevo (nebo alespoň někteří z nich), že je problémy, nás obyčejných Žabiňáků, vůbec nezajímají.

Poznámka: parkování se týkalo vozidel v horní části ulice Navrátilova a v horní části ulice Vrázova. Dle sdělení městské policie je podobných míst v Žabovřeskách výrazně více a je jen otázkou času, kdy naleznete i ten “svůj lístek” za stěračem.

I to je důvodem, proč chci změnu a tu se Vám snažím nabídnout.

Vladimír Paneš
lídr hnutí PRO ŽABINY

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory a stanoviska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *